ПИТАННЯ ТА ВІДПОВІДІ

Що таке ПВХ?

ПВХ - це полівінілхлорид, який екстрадується з натуральних матеріалів і нафтопродуктів. Матеріал, який поєднує в собі всі відомі науці кращі властивості - він не горючий, досить дешевий у виробництві, дозволяє створювати профілі будь-яких форм, міцний, надійний і довговічний. З ним дуже зручно працювати.

З чого складається пластикове вікно?

Пластикові вікна в основному складаються з таких елементів:

  • Рама. Це нерухома основа із пластику, до якої потім прикріплюються стулки.
  • Стулки. Частина вікна, яка буде відкриватися.
  • Склопакет. Це два, три скла, скріплені між собою по контуру за допомогою дистанційних рамок , що утворюють герметичні камери. За кількістю скріплених вікон розрізняють однокамерний склопакет (два скла і камера між ними), двокамерний (три скла і дві камери).
  • Фурнітура. Це спеціальні механізми, які відповідають за відкривання-закривання вікна. Також до фурнітури відносять ручки, шпінгалети та інше.
  • Профіль. Це матеріал, з якого збирають пластикове вікно. У конструкціях для вікон використовують відразу декілька видів профілю:
    1. ПВХ профіль - основний матеріал конструкції вікна з пластику.
    2. Армуючий профіль - як правило, зі сталі, знаходиться всередині ПВХ профілю для посилення і зміцнення всієї конструкції.
    3. Рамний профіль - основний матеріал для опорної конструкції, розміщується по всьому периметру вікна.
    4. Стулковий профіль - використовується при виготовленні стулок і інших елементів, які будуть відкриватися (наприклад, фрамуг або кватирок).
  • Імпост. Частина рами або коробки вікна. Його застосовують для щільності закривання стулок, а також - для навісу стулок у разі, якщо вікно має три і більше стулок.
  • Штапик. Тонка пластикова рейка - фіксує склопакет у вікні або стулці.

Що необхідно врахувати при виборі вікна?

Найчастіше металопластикові вікна встановлюють тому, що хочуть зберегти тепло в будинку, а старі рами продувають. Тоді варто особливу увагу звернути на те, наскільки щільно вікна закриваються - це питання якості фурнітури, оцінити якість самого віконного профілю, а також - наскільки щільно рама примикає до стіни, що залежить від надійності вузлів кріплення.
Якщо ж причиною установки нових вікон стало бажання позбутися від шуму, то варто ретельніше вибирати склопакет. Якщо будинок знаходиться на особливо гучній вулиці, доцільно вибрати скло з більшою камерністю. Адже склопакет - це 80% всього пластикового вікна. Також особливо ретельно простежити за ізоляцією прорізів при монтажі або обробці укосів, адже небажані звуки можуть проникати в квартиру в обхід самого вікна через щілини між рамою і стіною.
У разі, якщо вам просто набридлі старі дерев'яні вікна, і ви вважаєте, що металопластикові виглядають акуратніше і більш естетично, то варто подумати, наприклад, про зміну кольору, вибору іншої фурнітури (наприклад, ручок), а також - додаткових опцій.

Чи не шкодить пластик, з якого роблять вікна, здоров'ю?

Сучасний полівінілхлорид (ПВХ) має трохи іншу формулу, ніж той, з якого починалося виробництво цієї хімічної сполуки. Раніше ПВХ частково містив солі важких металів. Нинішній матеріал - це з'єднання вуглецю, водню і зв'язаного хлору, 43% складають нафтопродукти, 57% - сіль, кам'яна і куховарська. ПВХ для вікон пройшли перевірки на екологічну безпеку. Зараз з полівінілхлориду виготовляють не тільки вікна, але навіть меблі і посуд. А педантичні німці визначили, що вікна з металопластику не шкодять навіть людям, що страждають на алергію.

Також вікна з пластику допомагають у захисті навколишнього середовища. Адже, завдяки більшої герметичності, такі вікна зберігають більше тепла, що знижує витрату палива. Це - пряма економія природних ресурсів і грошей. Також, з появою пластикових вікон, перестали вирубувати гектари лісу на виробництво дерев'яних рам. У деяких країнах, наприклад, в Німеччині, держава навіть дотує тих власників будинків, в яких встановлені вікна з герметичними склопакетами.

Чи правда, що фурнітура у всіх пластикових вікон може бути різною?

Це - правда, різні виробники використовують різну фурнітуру, часто відрізняється і комплектація фурнітури. До речі, фурнітура навіть більш важлива частина вікна, ніж профіль. Але покупці, найчастіше задають питання про фірму-виробника саме профілю, про надійність склопакета. Хоча саме від фурнітури залежить яку кількість відкривання та закривання витримає вікно. Щільність, герметичність примикання, захист від небажаного відкриття вікна, наприклад, зовні, теж забезпечує якісна фурнітура. Важливо, щоб надійними виявилися петлі, на яких тримаються стулки, механізм кутової передачі, замки і навіть ручки (до речі, саме неякісні ручки ламаються найчастіше). Так що до підбору фурнітури варто підійти дуже уважно.

Чи зможуть вікна з металопластику захистити квартиру від шуму з вулиці?

Якщо ви живете біля автомагістралі або трамвайних (залізничних) шляхів, то пластикові вікна, звичайно, не забезпечать ідеальну тишу, але знизити рівень шуму до комфортного - їм під силу. В цілому, такі вікна поглинають 25-35 децибел. Наприклад, на завантаженій автомагістралі рівень шуму становить приблизно 85 дБ, біля с залізниці або трамвайних колій - 85-95 дБ. Рівень гучності, який прийме на себе вікно 25-35 дБ, в результаті отримуємо значення 40-45 дБ, що за нормами становить рівень звукового комфорту для людини. Наприклад, на такий гучності 37-45 дБ працює комп'ютер або ведеться спокійна розмова. Для поліпшення показників шумоізоляції варто більш відповідально підійти до вибору склопакета, адже він займає значну частину вікна. Якщо ж вікно вашої квартири виходить на бік значного джерела шуму (дорога, ж / д рейки), то варто замовити багатокамерні склопакети, в яких відстань між склом буде різною, як і товщина самого скла.

 

Викликати замірника
Отримати знижку
Замовити дзвінок

Ваша форма відправлена!

Спасибі за ваш запит. Ми обов'язково зв'яжемося з вами.